czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2013
  • wyświetleń: 3533

Do 3 lat za grzyby halucynogenne

Do trzech lat więzienia może grozić 19-letniemu czechowiczaninowi zatrzymanemu wczoraj przez funkcjonariuszy z bielskiego pododdziału prewencji za nielegalne posiadanie grzybów halucynogennych zawierających zakazaną psylocybinę.

Reklama

W środę na ul. Górniczej mundurowi zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok wyraźnie starał się uniknąć kontroli. Kiedy policjanci poprosili go o dokumenty, nastolatek nie potrafił ukryć zdenerwowania.

Okazało się, że nie bez przyczyny, bo kiedy funkcjonariusze skontrolowali posiadane przez niego rzeczy odnaleźli grzybki halucynogenne. Ich posiadacz został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

Grzybki halucynogenne, zwane inaczej psylocybinowymi działają podobnie jak LSD. Ich spożycie wywołuje halucynacje czy euforię. Zatruwają jednak organizm o wiele bardziej niż LSD. Są toksyczne dla wątroby. Mogą też przyczynić się do powstawania psychoz, a nawet prowadzić do choroby psychicznej.

Są traktowane tak samo jak inne środki odurzające - marihuana czy amfetamina. Ich posiadanie jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat więzienia.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.