czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 października 2013
  • wyświetleń: 1929

Wyróżnienie dla ucznia z Bestwiny

W maju tego roku rozpoczął się konkurs "Moja wieś w Europie". Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i odbywało się w dwóch kategoriach: I - klasy I - III oraz II - klasy IV - VI. Szymon Korczyk ze Szkoły Podstawowej w Bestwinie otrzymał wyróżnienie.

Szymon Korczyk zdobył wyróżnienie w I kategorii. Warto dodać, że na konkurs w sumie wpłynęło 390 prac z ponad 70 śląskich szkół (I kategoria: 201 prac, druga: 189).

Prace mogły być wykonane w technice plastycznej - rysowanie, malowanie, wyklejanie czy wydzieranie. Tematyka prac obejmowała przykłady zmian, które nastąpiły dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych. W dziecięcych pracach pojawiły się nowe place zabaw, boiska sportowe, parki, odnowione domy kultury, czy pojemniki do segregacji odpadów.

Wybrane prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane podczas wystawy zorganizowanej w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, która potrwa do końca roku.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.