czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 października 2013
  • wyświetleń: 1148

Bruksela w nagrodę za wiedzę

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie został laureatem Olimpiady Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych PCK i w nagrodę udał się na wycieczkę do Brukseli.

Tomasz Przybyła na zaproszenie poseł Małgorzaty Handzlik od 16 do 20 września uczestniczył w wyjeździe studyjnym do Brukseli. W programie wycieczki było między innym zwiedzanie Luksemburga, Brukseli i Burgii.

Uczeń miał okazję poznać specyfikę pracy Parlamentu Europejskiego - największej wielonarodowej instytucji, tworzącej akty prawne dla wszystkich państw UE. Wizyta zakończyła się spotkaniem i kolacją z panią poseł.

- Wycieczka była bardzo wartościowym doświadczeniem ze względu na możliwość zobaczenia serca Europy i poznania nowych, ciekawych ludzi. Była ona wspaniałą nagrodą za trud nauki do konkursu- podsumowuje laureat konkursu.

BM / czecho.pl, źródło: LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.