czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2013
  • wyświetleń: 3385

Dwie kobiety okradły 54-latka

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwie kobiety w wieku 32 i 47 lat. Młodsza z nich podejrzana jest o pobicie 54-letniego czechowiczanina i kradzież należącego do niego portfela z gotówką. Starsza odpowie natomiast za kradzież artykułów spożywczych z jego mieszkania.

Czechowiczanki postanowiły wpaść w odwiedziny do znajomego 54-latka. Nie przyszły z pustymi rękami, przyniosły piwo. Mimo to wizyta nie spodobała się właścicielowi mieszkania. Kiedy grzecznie, ale stanowczo wypraszał je z mieszkania, młodsza z kobiet zaatakowała go, pobiła i okradła. Jej łupem padł portfel z pieniędzmi w kwocie ponad 250 złotych.

W tym samym czasie starsza ze sprawczyń skradła z kuchni artykuły spożywcze. Mężczyzna zdołał wybiec z mieszkania, gdzie zamknął obie kobiety.

Zanim jednak zdążył zaalarmować o zdarzeniu policjantów, sprawczynie "wyśliznęły się" przez okno. Nie uciekły daleko. Policjanci zatrzymali je chwilę później. Trafiły do policyjnego aresztu.

32-latka usłyszała zarzut rozboju, za co może jej grozić nawet do 12 lat za kratami. Jej starsza koleżanka odpowie natomiast za kradzież, za co może spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.