czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 października 2013
  • 19 października 2013
  • wyświetleń: 8726

Nowe centrum rekreacyjne

Siłownia plenerowa oraz plac zabaw dla najmłodszych został otwarty przy Ludowym Klubie Sportowym "Sokół" w Zabrzegu. Nowy obiekt cieszy się ogromną popularnością.

Budowa centrum sportowo-rekeracyjnego rozpoczęła się w 2011 roku. Wtedy to przebudowano i zmodernizowano teren przy stadionie sportowym. Utwardzono plac wraz estradą.

W dalszej kolejności wybudowano pawilony gastronomiczny i magazynowy. Jest tam teraz sezonowe zaplecze kuchenne z bufetem oraz pawilon gospodarczo-magazynowy. Pawilony zostały wybudowane w systemie stalowych segmentów modułowych z obudową z płyt warstwowych. Ponadto została wykonana przebudowa przyłącza wodno-kanalizacyjnego, gazowego i energetycznego.

Centrum sportowe · fot. SK


Koszt realizacji zadania wyniósł prawie 420 tys zł, w tym uzyskano dofinansowanie w wysokości 182 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi".

Dodatkowo projekt obejmował zakup dwóch dużych namiotów plenerowych z logotypem gminy wraz z 16 stołami składanymi i 32 ławami na potrzeby organizacji imprez plenerowych.

Teren przy klubie sportowym zmieniły się więc nie do poznania. Szczególnie gdy zakończono II etap budowy centrum obejmujący zagospodarowanie dalszego terenu i jego oświetlenie.

Wybudowano z kostki brukowej ścieżki spacerowe, przy których zamontowano gustowne elementy małej architektury - ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. Stary zniszczony plac zabaw zamienił się w nowoczesne miejsce zabaw da najmłodszych.

Wybudowano również - ciesząca się dużą popularnością - plenerową siłownię, linarium oraz ścianki wspinaczkowe. Teren jest oświetleny wzdłuż dróg dojazdowych, ciągów pieszo-jezdnych i ścieżek spacerowych.

Koszt tej części inwestycji wyniósł prawie 1,3 mln zł., w tym uzyskano dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł z Programu Operacyjnego Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.