czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 października 2013
  • 30 października 2013
  • wyświetleń: 2864

Czechowice nisko w rankingu

Inwestycje samorządowe w infrastrukturę techniczną koncentrują się w trzech działach: szeroko rozumianym transporcie, gospodarce komunalnej oraz gospodarce mieszkaniowej. Według najnowszego rankingu Wspólnoty Czechowice-Dziedzice nieznacznie poprawiły swoją kondycję, jeśli chodzi o wyżej wymienione czynniki.

Miasta inne - to właśnie w tej kategorii Czechowice zajęły 420. pozycję. W rankingu wystartowało 575 miast, z których najwięcej okazała się wydawać Krynica Morska, od 2009 roku znajdująca się w ścisłej czołówce. Warto dodać, że sytuacja Czechowic-Dziedzic poprawiła się w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to zajęliśmy 481. miejsce.

Ranking tworzony jest na podstawie inwestycji samorządowych, które skierowane są na rozwój infrastruktury technicznej. Zaliczają się do nich: transport (przede wszystkim remonty i budowa dróg administrowanych przez samorządy, ale także tabor związany z lokalnym transportem zbiorowym), gospodarka komunalna (sieci wodociągowe i kanalizacyjne, oczyszczalnie ścieków, wysypiska śmieci, oświetlenie ulic itp.) oraz gospodarka mieszkaniowa.

W zestawieniu Wspólnoty pod uwagę brana jest średnia miasta z minionych trzech lat. Mimo to, jest to jeden z najbardziej zmiennych rankingów. Szczególnie w małych samorządach pojedyncza znacząca inwestycja (realizowana raz na wiele lat) potrafi wynieść miasto w pobliże szczytu rankingu, by po jej zakończeniu opadło zdecydowanie niżej. Duże dotacje z funduszy europejskich wzmagają tę zmienność.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.