czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 października 2013
  • wyświetleń: 2015

Mistrzowie Kodowania w SP 4

Programowanie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia w wielu różnych dziedzinach. Warto więc zacząć jak najszybciej, by z biegiem czasu stawać się coraz lepszym. SP nr 4 bierze udział w programie "Mistrzowie Kodowania", którego celem jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów klas 4-6.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach jako jedna z 34 szkół w Polsce zgłosiła się do udziału w pilotażowej edycji projektu "Mistrzowie Kodowania". Program skierowany jest do uczniów klas 4-6, a pierwszym językiem programowania, którego będą uczyły się dzieci jest Scratch.

Umiejętność pisania programów (nawet na podstawowym poziomie) sprawia, że dziecko nie jest jedynie biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej. Oprócz tego sprzyja ono rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci. W pilotażowej edycji projektu, uczniowie będą pracować w dwóch grupach i zrealizują 8 bloków tematycznych w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Organizatorem programu są Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Samsung Electronics Polska wraz z partnerami: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem "Rodzice w Edukacji".

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.