czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 listopada 2013
  • 11 listopada 2013
  • wyświetleń: 7104

Święto Niepodległości w gminie

Za nami:

11 listopada obchodzone jest w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Gminne uroczystości obchodów Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 10.00 przy cieniu pomnika na Placu Wolności w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Uroczystości rozpoczną się zbiórką przy cieniu Pomnika Wolności, potem wystartuje tradycyjny Bieg Niepodległości. O 10.20 odegrany zostanie hymn Rzeczypospolitej Polskiej, po czym nastąpią przywitanie gości, przemówienia Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz uroczyste składanie kwiatów pod cieniem Pomnika Wolności.

Od 11.00 nastąpi formowanie pochodu i przemarsz do kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów 57, gdzie o 11.30 odprawiona zostanie msza święta. Po jej zakończeniu na cmentarzu przy Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I oraz II Wojnie Światowej oraz pod tablicą w miejscu wymarszu Legionistów (ul. Legionów) złożone zostaną kwiaty.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.