czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 listopada 2013
  • 9 listopada 2013
  • wyświetleń: 3503

Powstał plac zabaw przy SP 7

Teren wyznaczony pod plac zabaw znajduje się na działce należącej do Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach. Do tej pory był to otwarty teren zielony oraz asfaltowy dziedziniec. Jednak w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" utworzony tam został nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

Reklama

Zagospodarowany teren pokryty jest nawierzchnią poliuretanową, która amortyzuje potencjalny upadek z przyrządów zabawowych. Dzięki niej dzieci nie brudzą się tak jak w przypadku podłoża z piasku czy żwirku.

Urządzenia, które znalazły się na placu zabaw przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 14 roku życia. Wśród nich są m.in.: ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnia, huśtawka wagowa, linarium na obręczach oraz karuzela. Na terenie rekreacyjnym znalazły się też ławki i kosze na śmieci.

---

Celem projektu "Radosna Szkoła" jest takie zagospodarowanie przestrzeni, aby zapewnić dzieciom przestrzeń i urządzenia do bezpiecznej zabawy. Pośrednio ma inspirować wyobraźnię dzieci i równocześnie kształtować ich poczucie estetyki. Dodatkowo poprzez przekazanie dobrze zagospodarowanego wnętrza, próbuje się wpłynąć na poczucie odpowiedzialności za własną przestrzeń i to, co się w niej znajduje.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.