czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 listopada 2013
  • wyświetleń: 4778

Zawody strzeleckie - zdjęcia

11 listopada na strzelnicy myśliwskiej w Chybiu Klub Emerytów Policyjnych Ligi Obrony Kraju "Pluton" w Czechowicach-Dziedzicach zorganizował w celu uczczenia Święta Niepodległości oraz uczczenia drugiej rocznicy powstania klubu zawody strzeleckie "O Puchar Prezesa".

Reklama

W zawodach uczestniczyli członkowie klubu oraz trzyosobowa delegacja zaprzyjaźnionego Klubu Strzeleckiego LOK z Kęt. Startowano w trzech konkurencjach. Pierwsza to "Trap 10" - konkurencja ta polegała na strzelaniu z dubeltówki do odlatującego rzutka, druga to Kpk-10B konkurencja (strzelanie z karabinu pneumatycznego do metalowych krążków w mini-biathlonie) oraz trzecia - Ppn-10B - to konkurencja polegająca na strzelaniu z pistoletu pneumatycznego )podobnie jak w Kpn-10B).

Zawody strzeleckie "O Puchar Prezesa" - 11.11.2013 · fot. Pluton


Dodatkową sponsorowaną konkurencja była konkurencja "Dzik" i polegała ona na strzelaniu do "komory" dzika nieumieszczonej na papierowej makiecie. Nagrodą za najcelniejszy strzał był prawdziwy "oręż" (kły) dzika umieszczone w drewnie. Nagrodę tą ufundował właściciel strzelnicy, członek honorowy klubu kol. Henryk Sojka. Nagrodę tą zdobył w emocjonującej dogrywce barażowej z kol. Zdzisławem Porębskim wiceprezes LOK Kęty Grzegorz Błasiak.

Główną nagrodę puchar przechodni prezesa zdobył za najlepsze wyniki w trzech konkurencjach prezes LOK Kęty Bogusław Haczek. Drugi puchar i dyplom zdobył nasz najlepszy zawodnik kol. Jerzy Wierzejski. Jedną z wielu atrakcji tego spotkania było również strzelanie różnych pistoletów pneumatycznych replik prawdziwej broni oraz strzelanie z łuku.

Nie zapomniano również o poczęstunku w postaci kiełbasy oraz oryginalnego myśliwskiego gulaszu z dzika który również ufundował kol. Henryk Sojka.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.