czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 15 listopada 2013
  • wyświetleń: 3508

Na targu ukradł... kasę fiskalną

Na targowisku miejskim przy ul. Targowej często dochodzi do kradzieży "kieszonkowych", którymi ofiarami padają osoby robiące zakupy. Tym razem jednak okradziono jednego ze sprzedających.

Reklama

Do kradzieży kieszonkowych na targowisku miejskim zazwyczaj dochodzi we wtorki i piątki - wówczas to miejsce odwiedza największa liczba osób. Taką okazję szybko wykorzystują złodzieje. Tym razem jednak ze stoiska z odzieżą została skradziona kasa fiskalna. Szkodę oszacowano na 1500 zł. Do kradzieży doszło 12 listopada.
 
Policja apeluje: osoby skupione na robieniu zakupów często zapominają o bezpieczeństwie swojego mienia, dotyczy to również sprzedających. Łupem złodziei padają głównie portfele z gotówką i dokumentami.

To nie jedyne zdarzenie, do którego doszło w ostatnich dniach, w naszej gminie. W czwartek 14 listopada zgłoszono, że w jednej z altan na ogrodach działkowych przy ul. Kaniowskiej - po włamaniu się - przebywał nielegalnie mężczyzna.

W tym samym dniu na ul. Traugutta nieznany sprawca przywłaszczył sobie zagubioną przez 59-letnię czechowiczankę torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Stratę właścicielka torebki oszacowała na 340 złotych.

Dwa dni wcześniej przy ul. Asnyka zatrzymano 36-letnią kobietę, która mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierowała samochodem osobowym bez wymaganych uprawnień.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.