czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 listopada 2013
  • wyświetleń: 6819

Szlachetna Paczka w Czechowicach

Tegoroczna akcja "Szlachetna Paczka", w której udział bierze również grono osób z Czechowic-Dziedzic, wkroczyła w kolejny etap. Od godziny 11.00 w sobotę darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której zechcą odmienić życie.

Reklama

- Darczyńca może zostać każdy! Osoba prywatna, firma, instytucja, grupa osób. W wyborze rodziny na pewno pomoże jej opis zawierający trzy najważniejsze potrzeby. Opisy rodzin to efekt kilkutygodniowej pracy SuperW z Czechowic-Dziedzic - mówi Monika Dziki, lider rejonu.

Dodaje, że wolontariusze mieli bardzo mało czasu, ale dzięki wzajemnemu wsparciu i wielkiej determinacji udało się dotrzeć do 62 rodzin. Do projektu włączyli ponad trzydzieści.

Aby wybrać rodzinę, należy odwiedzić stronę http://www.szlachetnapaczka.pl. Po wybrani urodziny z darczyńcą skontaktuje się wolontariusz (opiekun danej rodziny).

Finał XIII edycji Szlachetnej Paczki zaplanowano na 7 i 8 grudnia.

- Możemy skutecznie pomagać konkretnym rodzinom, nie tylko materialnie. Wierzę w to, że uda nam się także pomóc ludziom znów uwierzyć w siebie oraz drugiego człowieka - mówi wolontariusz Michał Majcherek.

W dniach 7-8 grudnia Szlachetna Paczka będzie potrzebowała wsparcia w postaci kierowców, którzy razem z Wolontariuszami będą dostarczać paczki rodzinom potrzebującym. Kontakt z Liderem Rejonu pod numerem 518-705-405.

Szlachetną Paczkę w Czechowicach można tez znaleźć na facebooku.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.