czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 listopada 2013
  • wyświetleń: 3246

Nowy odcinek trasy rowerowej

Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów wytyczyło nowy odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej. Przebiega on między innymi przez Zabrzeg, Ligotę oraz Czechowice-Dziedzice.

Reklama

Czechowice: Rodzinnie na rowerach
Nowa trasa z pewnością ucieszy wielbicieli kolarstwa, których w naszym mieście jest bardzo wielu.


Jest to odgałęzienie od głównej części WTR, która zaczyna się w Wiśle nad Jeziorem Czerniańskim, a docelowo ma się kończyć w Gdańsku. Została ona oznakowana przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów w październiku.

Rozpoczyna się w Zabrzegu na ul. Gminnej (za wiaduktem kolejowym przy stacji PKP), a następnie skręca w lewo w ul. Sikorskiego, by przed wiaduktem, skręcić w lewo w ul. Mostową. Z tej ulicy, skręca w prawo w ul. Korfantego, a następnie (przed skrzyżowaniem z ul. Sikorskiego), skręca w lewo w ul. Objazdową. Tą ulicą wiedzie długo, do okolicy przejazdu kolejowego, przed którym odbija w prawo na chodnik z kładką nad Iłownicą.

Tutaj WTR opuszcza Zabrzeg i wjeżdża w prawo na ul. Burzej w Ligocie. Z niej skręca w prawo na ul. Ochodzką, następnie przecina ul. Czechowicką (obok szkoły) i prowadzi ul. Bory, aż do mostu nad Wapienicą, gdzie opuszcza Ligotę.

Za mostem, już w Czechowicach-Dziedzicach, skręca w prawo w ul. Zajęczą, a następnie wchodzi na ul. Potoczną, gdzie po przecięciu ul. Mazańcowickiej, nadal prowadzi ul. Potoczną aż do lasu, gdzie wiedzie leśnym duktem do ul. Krzywej w Mazańcowicach. Tą ulicą prowadzi aż do ul. Komorowickiej, przecinając ją i jadąc łącznikiem aż do ul. Strzelców Podhalańskich. W tą ulicę skręcamy w lewo, a potem w prawo w ul. Buczyna. Potem skręca w lewo na łącznik, prowadzący do ul. Hallentówka, którą jedziemy w prawo.

Po przejechaniu mostu nad drogą ekspresową Bielsko-Cieszyn jesteśmy już w Bielsku-Białej, na ul. Zuchów i jedziemy tą ulicą, aż do skrzyżowania z ul. Pienińską (obok skrzyżowania jest mały lasek i bunkier). Tym sposobem jesteśmy już na Wzgórzu Trzy Lipki w Starym Bielsku, gdzie znajduje się 40-metrowy Krzyż Trzeciego Tysiąclecia.

aka, Roba-25 / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.