Wiadomości

  • 25 maja 2005
  • wyświetleń: 1249

Młodzi radni bez zapału?

Turniej piłkarski, siatki plażowej, organizacja koncertów, zawodów, uczestnictwo w akcji lato, współorganizacja "Korowodu Młodości", zabawa z Mikołajem na lodowisku oraz maraton filmowy w kinie "Świt" - to imprezy, które według przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej Marcina Żura zorganizowali młodzi radni w 2004 roku.

Czy przyszli młodzi samorządowcy są odpowiedzialni i rzetelnie pracują? Okazuje się, że niekoniecznie. Sam przewodniczący Marcin Żur uważa, że część osób została wybrana przez przypadek i nie czują potrzeby pracy w swoim środowisku.

Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 2004 roku. - Przez pierwsze pół roku działalności na zebrania przychodzili wszyscy członkowie. Później frekwencja ta zmniejszyła się o połowę - mówił przewodniczący Marcin Żur. Radny Stanisław Kopeć zwrócił uwagę, że zapał młodych ludzi wyczerpuje się szybko i po pewnym czasie brakuje motywacji do pracy.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.