czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2013
  • wyświetleń: 2125

Włamywacze grasują na altankach

Do pięciu altanek działkowych przy ul. Waryńskiego włamali się nieznani sprawcy kradnąc sprzęt AGD. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Wcześniej informowaliśmy o tym, że bezdomny mężczyzna po włamaniu się do altanki działkowej przy ul. Kaniowskiej przebywał tam przez kilkanaście dni.

Reklama

- O tej porze roku rozpoczyna się sezon wzmożonej liczby kradzieży dokonywanych w ogrodach działkowych. Dlatego apelujemy o czujność. Zwracajmy uwagę na obce osoby, które poruszają się po terenie ogrodów działkowych. Czasem pytanie: "kogo pan szuka?" potrafi skutecznie spłoszyć złodzieja. Nie opowiadajmy osobom nieznanym w jaki sposób i gdzie przechowujemy sprzęt. W sobie tylko znanym miejscu zapiszmy jego numery fabryczne. A jeśli już zdarzy się kradzież lub nawet coś podejrzanego, od razu prosimy informować nas o tym - mówi Elwira Jurasz rzecznik prasowy KMP w Bielsku-Białej

O czym warto pamiętać, by nie paść ofiarą kradzieży? Nie przechowujmy na działki drogocennych rzeczy. A jeśli już je mamy - nie wolno pozostawiać ich bez nadzoru. Warto zainwestować w solidne zamki do altanek.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.