czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 listopada 2013
  • wyświetleń: 6666

Księża już ruszają z kolędami

Mimo że do świąt ponad miesiąc od soboty 23 listopada w czechowickiej gminie księżą rozpoczynają odwiedziny duszpasterskie rodzin, czyli kolędę.

Reklama

Pierwsza kolęda rozpoczyna się w parafii św. Barbary. Kolejna "rusza" m.in w pierwszą niedzielę Adwentu w parafii NMP Wspomożenia Wiernych. Tak wczesne rozpoczęcie odwiedzin duszpasterskich najczęściej spotyka się w dużych parafiach.

- Jeśli to możliwe, chcemy spotkać się z całą rodziną, aby wspólnie się modlić i błogosławić dom. Na to spotkanie prosimy przygotować miejsce modlitwy: stół zasłany białym obrusem, krzyż i zapalone świece. Jeśli ktoś ma wodę święconą , to prosimy ją także wystawić na stole - apelują duszpasterze parafii św. Barbary.

Popularna kolęda to nie tylko okazja do poznanie parafian, ich problemów, ale przede wszystkim rozmowa. - To także błogosławieństwo dla domu, które zawarte jest w trzech literach wypisanych na drzwiach: C+M+B, czyli Christe, mansionem benedicat (Chryste, pobłogosław dom). Składane ofiary podczas odwiedzin kolędowych są całkowicie dobrowolne - podkreślają księża.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.