czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 listopada 2013
  • wyświetleń: 3620

Zakończono ocieplanie przedszkola

Zimą w Przedszkolu Publicznym nr 6 będzie ciepło i przytulnie, bowiem za blisko 600 tysięcy złotych budynek został poddany gruntownej modernizacji, ocieplony i wyposażony w nową elewację oraz instalacje grzewcze - w tym w instalację solarną.

Reklama

przedszkole nr 6, remont
Budynek Publicznego nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach został wyremontowany


Projekt termomodernizacji, oprócz naprawy elewacji i dachu, objął także malowanie pomieszczeń wewnątrz budynku wraz z miejscową renowacją posadzek parkietowych i montażem osłon grzejnikowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz parapetów, montaż daszków wejściowych, remont pomieszczenia kotłowni oraz przebudowę wejść do budynku.

Zmodernizowane zostały również instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W pomieszczeniach zamontowane zostały grzejniki z termostatami i osłonami, a budynek wyposażono w kotłownię zasilającą oba obiegi grzewcze wyposażoną w kocioł wodny wraz z automatyką sterującą pracą kotła i obiegów grzewczych oraz pojemnościowy zasobnik wody o pojemności 500 litrów. Jako dodatkowe źródło ciepła dla podgrzewacza zastosowano instalację solarną wyposażoną w 3 kolektory słoneczne oraz zbiornik wody o pojemności 400 l.

Inwestycję prowadzoną przez Zespół Obsługi Placówek Oświatowych i Gminę Czechowice-Dziedzice wykonała firma "T-BUD" DMI Spółka z o.o. Sp. J. z Katowic za kwotę 581.852,86 złotych. 244.153 złotych gmina pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, reszta pochodzi ze środków własnych gminy.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.