czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 listopada 2013
  • 2 grudnia 2013
  • wyświetleń: 8324

Co dalej z placem PKM?

Na przyszły rok zaplanowano w budżecie miejskim projektowanie budowy nowej płyty placu autobusowego z wyniesionymi peronami.

Reklama

Plac autobusowy PKM
Płytę placu autobusowego PKM czeka remont · fot. SK


W październiku na sesji Rady Miejskiej przyjęto uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu placu autobusowego w rejonie ulicy Niepodległości i Towarowej. Obszar opracowania planu obejmuje teren o powierzchni ok. 22 arów.

- W przedłożonym projekcie planu wprowadzono nowe linie zabudowy oraz dostosowano układ komunikacyjny do opracowanej koncepcji budowy nowego dworca autobusowego - tłumaczy zastępca burmistrza Maciej Kołoczek.

Na terenie placu autobusowego już pojawiły się pierwsze istotne zmiany. Zamontowano elektroniczne tablice informacyjne dzięki pozyskaniu dofinansowania unijnego, a niedawno postawiono cztery nowe wiaty przystankowe, sfinansowane w całości przez Starą Kablownię.

Wszystkie te zmiany możliwe są od czasu kiedy nasza gmina posiada prawo własności do terenów, na których znajduje się plac autobusowy, czyli od czerwca 2012 r.

- Skomplikowane sprawy własnościowe stały - do tej pory - na przeszkodzie w uporządkowaniu tego terenu. Wcześniej bez prawa własności gmina nie mogła ani wyremontować, ani przebudować placu autobusowego - wyjaśnia zastępca burmistrza Maciej Kołoczek.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.