czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 listopada 2013
  • wyświetleń: 7750

Miejska biblioteka trzecia w kraju

Trzecie miejsce zajęła w Rankingu Bibliotek 2013 dziennika "Rzeczpospolita" i Instytutu Książki - Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

MBP, biblioteka
Dyrektor i pracownicy MBP w pamiątkowym zdjęciu z Burmistrzem i Przewodniczącym Rady Miejskiej · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Biblioteczne atrakcje na wakacje
Siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej


wizualizacja biblioteki
Projekt nowego obiektu, który pomieści czechowicką książnicę. · fot. materiały konkursowe


- Gminy, które biorą udział w Rankingu Bibliotek, mogą pochwalić się ponadprzeciętnymi efektami. Zwycięzcami tegorocznej, trzeciej edycji Rankingu Bibliotek, zostały biblioteki w gminach: Wągrowiec, Świątki oraz Czechowice-Dziedzice - czytamy w dzisiejszym wydaniu dziennika "Rzeczpospolita".

To już trzecia edycja Rankingu Bibliotek. Jak wskazują organizatorzy - nagrodzone samorządy są zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

Przygotowując ranking redakcja "Rzeczpospolitej" rozesłała ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz małych miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców. Uzyskano ponad 760 odpowiedzi. Przyjęta metoda oceny bibliotek premiuje działania na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników, poziom czytelnictwa, liczbę kupowanych nowości i wydatki samorządu na utrzymanie placówki.

Jak pokazują wyniki rankingu czechowicka gmina przywiązują szczególną wagę do rozwijania czytelnictwa i aktywności społecznych.

Przypomnijmy, że w 2011 roku czechowicka książnica zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Bibliotek 2011.

nan / czecho.pl

źródło: www.ekonomia.rp.p

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.