czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 listopada 2013
  • 28 listopada 2013
  • wyświetleń: 3115

Wojskowe odznaczenia od ministra

Dwóm mieszkańcom i dwóm mieszkankom Gminy Czechowice-Dziedzice Minister Obrony Narodowej nadał srebrne medale "Za zasługi dla obronności kraju.

Reklama

medale`
fot. czecho.pl


medale za obronność
Wojskowe odznaczenia od ministra · fot. czecho.pl


Bronisława i Albin Gawlas, Janina Grudzień-Woźniak i Edward Woźniak zostali uroczyście odznaczeni na sesji Rady Miejskiej 26 listopada.

- Medale te przyznaje się osobom, które przyczyniły się do rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, w tym rodzicom, których co najmniej trzech synów nienagannie odbyło służbę wojskową - tak jak to ma miejsce w przypadku uhonorowanych dziś mieszkańców i mieszkanek - uzasadniali wręczający medale mjr Janusz Świerczek i kpt. Mirosław Stefanów z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej.

Uhonorowanym gratulowali również Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Wnioskodawcą przyznania medali był wojskowy Komendant Uzupełnień w Bielsku-Białej ppłk Andrzej Rajczyk.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.