czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2005
  • wyświetleń: 1203

Kanalizacyjna biurokracja

Nadszedł czas remontów, nie tylko tych domowych. W Pszczynie, przekopywana jest rzeka Pszczynka tak, że w Parku Zamkowym więcej jest ciężkiego sprzętu niż turystów. W Czechowicach zamknięta dla ruchu - z powodu remontu - jest ulica Kopernika, a z utrudnieniami trzeba się liczyć na ulicach: Falistej, Łukowej, Łukasiewicza i Dębowej - tam budowana jest kanalizacja. Kanalizacja będzie budowana również w Pszczynie. Z powodów biurokratycznych budowa ruszy jednak dopiero na wiosnę przyszłego roku.

W poniedziałek petycje do premiera Marka Belki podpisali w Zabrzu przedstawiciele 8 śląskich miast, którym przyznano pieniądze z unijnego Funduszu Spójności na budowę kanalizacji, w tym Pszczyny. Samorządowcy proszą o przyśpieszenie procesów ustawodawczych, bo czas nagli, a miasta nie są w stanie przebrnąć przez "papierkowy" etap inwestycji. Petycje, poza Pszczyną podpisały: Będzin, Bytom, Jastrzębie-Zdrój, Mysłowice, Racibórz.

Iza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.