czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 grudnia 2013
  • wyświetleń: 8830

Lipowska - DK1: będą światła?

Jak poinformowano nas w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Katowicach, jest już przygotowana dokumentacja techniczna "Poprawa bezpieczeństwa ruchu na odcinku DK 1 od skrzyżowania z ul. Lipowską do południowej granicy gminy Czechowice-Dziedzice".

Reklama

wypadek dk1 lipowska
Skrzyżowanie DK-1 z ulicą Lipowską to jedno z najbardziej niebezpiecznych w regionie · fot. Akra2


Zakres rzeczowy inwestycji zawiera: przebudowę 2 skrzyżowań, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, przebudowę i budowę oświetlenia ulicznego, całkowitą wymianę nawierzchni drogowej na długości 1,042 km oraz przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia technicznego.

- Dla tego zdania GDDKiA O/Katowice uzyskała wymagane prawem decyzje administracyjne w tym decyzję - zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Inwestor posiada prawo dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Realizacja zadania planowana jest w cyklu dwuletnim tj. w latach 2014 - 2015 - mówi Marek Prusak rzecznik prasowy GDDKiA oddział w Katowicach.

Ostateczną decyzję o realizacji inwestycji podejmie Centrala GDDKiA w I kwartale 2014 r. po zatwierdzeniu planu robót na przyszły rok. 

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.