czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 listopada 2013
  • 2 grudnia 2013
  • wyświetleń: 9649

Radni podnieśli ceny za ścieki

25-procentową podwyżkę cen za ścieki "zafundowali" mieszkańcom Czechowic-Dziedzic czechowiccy radni. Nowa taryfa wejdzie w życie z początkiem 2014 roku.

Reklama

prezes pim michał gil
Prezes Michał Gil uzasadniał wzrosty cen odbioru ścieków · fot. ab / czecho.pl


Według nowej taryfy Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej mieszkańcy Czechowic-Dziedzic będą płacić za ścieki 8,96 złotych brutto za metr sześcienny. Dotychczas za tę usługę płaciliśmy 7,13 złotych brutto. Nieznacznie, bo o 20 groszy, wzrośnie także opłata za dostarczanie wody.

Proponowana przez spółkę PIM podwyżka ceny za zbiorowe odprowadzanie ścieków wynika przede wszystkim z uwzględnienia kosztów realizacji Projektu "Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w gminie Czechowice-Dziedzice" - wzrostu kosztów materiałów, energii, amortyzacji, dodatkowych opłat za umieszczenie urządzeń w pasie drogowym, a także opłat za korzystanie ze środowiska, wzrostu wynagrodzeń i planowanych odsetek od kredytu inwestycyjnego.

Nową taryfę uchwalono 19 głosami "za", przy 1 "wstrzymującym się" i 1 "przeciw".

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.