Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 listopada 2013
  • wyświetleń: 670

PG Silesia: trwa dochodzenie

Inspektorzy Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach współdziałając z Wyższym Urzędem Górniczym badają przyczyny i okoliczności wypadku, w którym zginął młodszy górnik 24-letni Paweł P. z Czechowic-Dziedzic.

Do tragicznego zdarzenia doszło 28 listopada kilka minut po godz. 23. w pokładzie 304/315 na poziomie 556 m PG "Silesia". Nieoficjalnie wiadomo, że jednym z najbliższych świadków tragicznego wypadku był starszy brat Pawła P. Obaj, tego dnia, pracowali na tej samej zmianie.  

- Młodszy górnik został pochwycony i wciągnięty przez taśmę przenośnika podczas próby jej uruchomienia po wymianie uszkodzonego krążnika, podtrzymującego dolna taśmę wysięgnika. Poszkodowany odniósł rozlegle obrażenia klatki piersiowej. Zmarł o godz. 0.50.- powiedziała nam Jolanta Talarczyk rzecznik prasowy WUG.

To już 14 śmiertelny wypadek w bieżącym roku w górnictwie węgla kamiennego i 21 w całym polskim górnictwie. W ub.r. było ich 28, w tym 22 w górnictwie węgla kamiennego. Urządzenia transportu, które mają ułatwiać górnikom pracę,stwarzają również zagrożenia techniczne.

W ostatnich dniach doszło do dwóch wypadków śmiertelnych na przenośnikach taśmowych. 27 listopada br. 39-letni pracownik Zakładu Górniczego Guzki Pole - C, w gminie Ełk (woj.warmińsko-pomorskie) został wciągnięty pomiędzy taśmę i rolki konstrukcyjne. Poniósł śmierć na skutek wypadku, który zdarzył się prawdopodobnie podczas czyszczenia przenośnika taśmowego, odbierającego kruszywo. Został pochwycony przez urządzenie będące w ruchu. Przyczyny i okoliczności  wypadku bada Okręgowy Urząd Górniczy w Warszawie.

nan / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.