Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2013
  • 13 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1784

Kultura a natura w MDK-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

W grudniu zapraszamy na dwa kolejne wykłady z cyklu "Kultura a natura, czyli człowiek wśród istnień żywych".

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
13 grudnia, godz. 18.30 wykład prof. dr hab. Piotra Krasnego, pt. "Drewno czy cegła? O naturalnych i "sztucznych" materiałach w budownictwie".

Przedmiotem zainteresowania prelegentów cyklu jest człowiek w relacji do natury, przyrody, innych niż on istnień żyjących na Ziemi. Goście prezentują zmiany w podejściu do tematu na przestrzeni dziejów, funkcjonowanie roślin, zwierząt i minerałów w językach, mitach oraz wierzeniach świata, rośliny wykorzystywane w tradycjach leczniczych naszego regionu i Polski oraz wiele innych interesujących zagadnień.

Do prezentacji swojej wiedzy i punktu widzenia zaproszeni zostali kulturoznawcy, folkloryści, literaturoznawcy, językoznawcy, medioznawcy, historycy sztuki, filozofii i języka, a także antropolodzy społeczni i fizyczni, zoolodzy, botanicy oraz przedstawiciele innych pokrewnych dziedzin.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.