Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 grudnia 2013
  • 14 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1473

Maraton pisania listów w GP nr 3

W dniach 14-15 grudnia, w około 200 miejscach w całej Polsce, odbędzie się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International. W akcję włączy się Gimnazjum Publiczne nr 3 z Czechowic-Dziedzic.

W czasie maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. Pisanie listów rozpoczynamy o godz. 12.00 w sobotę i kontynuujemy przez 24 godziny do 12.00 w niedzielę.

List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. W ubiegłym roku, w ponad 200 miejscach w całej Polsce, wspólnie napisaliśmy 182 197 listów, które pomogły wielu osobom.

Podczas XIV Maratonu Pisania Listów, w sposób szczególny chcemy wystąpić w obronie nigeryjskich rodzin z Badia East w stanie Lagos, którym w bezprawny sposób zniszczono domy oraz mieszkańców palestyńskiej wioski Nabi Saleh, doświadczających brutalnych represji ze strony armii izraelskiej. Chcemy upomnieć się o prawa Władimira Akimenkowa, Artioma Sawiolowa oraz Michaiła Kosenki z Rosji oskarżonych o udział w masowych zamieszkach i Hakana Yamana z Turcji torturowanego przez policję.

Zapraszamy każdego, komu bliskie są ideały wolności i solidarności oraz kto ma chęć podjąć działania na rzecz osób, których prawa są łamane. Dzięki Waszej pomocy zdołamy poprawić los wielu osób, niesłusznie przetrzymywanych w więzieniach i represjonowanych na całym świecie. Uprzejmie prosimy o rozpowszechnianie informacji o Maratonie w swojej rodzinie, wśród znajomych, przyjaciół i sąsiadów.

Liczymy na przybycie i napisanie z nami choć jednego listu, albowiem... to może być najważniejszy list w naszym życiu.

Barbara Zielińska, źródło: Gimnazjum nr 3

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.