Wiadomości

  • 31 maja 2005
  • wyświetleń: 697

Odłóż papierosa

Co roku 31 maja miliony palaczy na całym świecie powstrzymuje się od palenia papierosów. Jednak raczej teoretycznie, bo w praktyce wygląda to zupełnie inaczej (wystarczy wejść do najbliższej knajpki, albo dobrze rozejrzeć się na ulicy, aby dostrzec palaczy). Może taki dzień jak dziś to świetna okazja do rozstania się z nałogiem na zawsze, tylko ilu palaczy z niej skorzysta...?

Od 1988 roku WHO stara się zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. Nikotynizm to niestety jedna z najpoważniejszych chorób współczesnego świata. WHO podaje, że palący mężczyźni żyją średnio o 9 lat krócej, od tych którzy nie palili. Z kolei palące kobiety tracą średnio ok 7,5 roku życia. I co warto?

Rzucając palenie ratujesz swój organizm od toksycznego dwutlenku węgla, powraca prawidłowy smak i węch, wzrastają rezerwy wentylacyjne Twoich płuc, naczynia krwionośne odzyskują elastyczność, zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka i chorobę wieńcową. Przestajesz też truć najbliższych i oszczędzasz...!

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.