Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 grudnia 2013
  • wyświetleń: 5464

Hufiec wspiera Szlachetną Paczkę

Już po raz drugi zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice zaangażowali się w Akcję "Szlachetna Paczka", a jej efekty widać już teraz poprzez ogromne zaangażowanie wszystkich członków hufca.

szlachetna paczka


"Szlachetna paczka" to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy  z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia.

Hufcowym koordynatorem akcji jest druhna pwd. Klaudia Zubrzycka, która wyszła z inicjatywą wsparcia jednej z potrzebujących rodzin w okresie świąt Bożego Narodzenia. Zaraz po ukazaniu się list z rodzinami potrzebującymi wsparcia, hufcowa komisja dokonała wyboru jednej z kilkudziesięciu rodzin, która wesprze wspólnota hufca.

Gromady, drużyny oraz instruktorzy mogą zapoznać się z listą potrzebnych materiałów, które zbierają, bądź zakupują i przekazują bezpośrednio do hufcowego banku rzeczy. Wszystkie zebrane materiały zostaną przekazane do czechowickiego magazynu, a następnie trafią do potrzebującej rodziny.

Akcja potrwa do 6 grudnia. Do tego dnia Hufiec czeka na wszelkie materiały uwzględnione w liście potrzeb rodziny.

Szczegóły na www.czechowice-dziedzice.zhp.pl w zakładce "Szlachetna Paczka" oraz pod adresem paczka@czechowice-dziedzice.zhp.pl

BM / czecho.pl, źródło: Hufiec ZHP Czechowice - Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.