Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2013
  • 12 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1184

Maraton pisania listów w GP nr 2

Za nami:

W Gimnazjum nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach 12 grudnia w godz. 12.00 do 17.00 można włączyć się do międzynarodowej akcji - Maraton Pisania Listów. Impreza jest organizowana od 50 lat przez Amnesty International.

AI jest to ruch działający na rzecz poszanowania praw człowieka i prowadzi kampanie przeciwko ciężkim naruszeniom praw człowieka. Przykładami kampanii zainicjowanych przez AI był ruch na rzecz zniesienia kary śmierci, lub wprowadzenia Traktatu o Handlu Bronią.

Szkolna grupa Amnesty International już po raz piąty organizuje akcję pisania listów. Pisząc taki list kierujemy się następującymi zasadami: piszemy krótko, i uprzejmie, opieramy się na faktach i nie ukrywamy się. Ponadto piszemy ręcznie. Znajomość języków obcych nie jest wymagana, gdyż można pisać w j. polskim.

W tym roku piszemy do Etiopii w sprawie dziennikarza Eskindera Negi, który odsiaduje wyrok 18 lat więzienia za "terroryzm". Skazano go w 2011 roku po tym jak w swoich artykułach krytykował rząd i głosił prawo do wolności słowa. Drugim bohaterem maratonu w naszej szkole będzie kobieta z Meksyku, Miriam Vargaz Lopez. Została porwana z ulicy przez żołnierzy i torturami i gwałtami zmuszono ją do fałszywego przyznania się do przestępstw narkotykowych. Będziemy domagać się śledztwa w jej sprawie.

Zapraszamy wszystkich , którym nie jest obojętna idea obrony praw człowieka, w czwartek 12 grudnia do Gimnazjum Nr 2 na ul. Targowej 6, w sali 14.

Monika Ryrych

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.