czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 grudnia 2013
  • 13 grudnia 2013
  • wyświetleń: 4967

Nowy odcinek ulicy Piłsudskiego

W środę 11 grudnia rozpoczęło się asfaltowanie nowego odcinka ulicy Józefa Piłsudskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Brakujący fragment drogi, który połączył teraz ulice Konopnickiej i Targową, ma być dopuszczony do ruchu jeszcze przed świętami.

Reklama

Nowy odcinek ulicy Piłsudskiego w znaczący sposób wpłynie na poprawę układu komunikacyjnego w tej części Czechowic-Dziedzic. Ułatwi zatem mieszkańcom miasta i gminy dojazd, zarówno do placówek handlowych i usługowych zlokalizowanych wzdłuż ulicy Piłsudskiego i najbliższej okolicy, jak i do placu targowego.

Wykonanie łącznika pomiędzy ulicami Konopnickiej i Targową, będącego faktycznie przedłużeniem ulicy Piłsudskiego, przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego gminy. Inwestycja, której wartość to 492.409,72 złotych, stanowi zatem realizację zawartych w nim założeń.

Ostatnie prace na nowym odcinku ulicy Piłsudskiego · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W ramach zadania powstaje nie tylko nowa ulica - droga jednokierunkowa, z możliwością przejazdu od ulicy Targowej do Konopnickiej - ale również chodniki i 16 miejsc parkingowych dla samochodów, tak bardzo potrzebnych w tej części miasta. Zadanie obejmuje również przebudowę całej, znajdującej się pod ziemią infrastruktury oraz budowę ulicznego oświetlenia.

Asfalt na nowym odcinku ulicy Piłsudskiego, w tym warstwa ścieralna, mają być gotowe w ciągu najbliższych dni. Dokończenia wymaga jednak budowa chodników oraz zaprojektowanych wzdłuż ulicy miejsc parkingowych.

Otwarcie nowego odcinka dla kierowców będzie możliwe dopiero po zakończeniu tych wszystkich prac oraz wprowadzeniu nowej organizacji ruchu w tym rejonie miasta.

ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.