czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2370

Niecodzienni goście w liceum

W tym roku w ramach Dnia Seminaryjnego Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie gościło dziennikarzy Karima El Shenawy z Egiptu oraz Rimę Marrouch z Syrii, laureatów Śródziemnomorskiej Nagrody Dziennikarskiej Fundacji im. Anny Lindh.

Reklama

Rima Marrouch jest reporterką telewizji ARTE, pracuje również dla LA Times, NPR, Al-Akhbar, Gazety Wyborczej oraz Przeglądu. Jest stypendystką Fulbright'a. Ukończyła Dziennikarstwo i Studia Bliskowschodnie w New York University, Graduate School of Arts and Science. Ponadto, jest pracownikiem naukowym Komitetu Ochrony Dziennikarzy (Program Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej). Jest także laureatką Śródziemnomorskiej Nagrody Dziennikarskiej Fundacji im. Anny Lindh z 2012 roku.

Karim El Shenawy jest reżyserem filmowymi i producentem. Pracuje dla BBC Arabic. Ukończył reżyserię w Goldsmiths, University of London. Obecnie pracuje jako wykładowca w American University w Kairze. Jest laureatem nagrody za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Al Jazeera w 2008 roku. Jego ostatnie filmy to "Odd" oraz "Salafi".

Przyjazd dziennikarzy możliwy był dzięki wieloletniej współpracy liceum z Eurośródziemnomorską Fundacją im. Anny Lindh.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.