czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 15 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2432

Uwaga na fałszywych wnuczków

Oszuści podający się za krewnych i usiłujący wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać. Policja apeluje o ostrożność i nie przekazywanie żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny.

Reklama

W ostatnich dniach sprawcy próbowali naciągnąć na pożyczkę pieniędzy mieszkanki Czechowic-Dziedzic i Bielska-Białej. Nie udało im się, bo pokrzywdzone w porę zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i nie przekazały im swoich oszczędności.

Oszust, który zadzwonił do 78-letniej bielszczanki twierdził, że jej wnuk uległ wypadkowi samochodowemu i pilnie potrzebuje 58.000 złotych na leczenie. Podobnie przebiegały rozmowy z oszustami, którzy skontaktowali się telefonicznie z dwoma czechowiczankami w wieku 71 i 85 lat.

Policjanci apelują, by każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców skontaktował się z najbliższą jednostką policji pod numerem: 997 lub 112.

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.