Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2977

Na spacerze znalazł... niewybuch

Mieszkaniec naszego miasta podczas spaceru przy ulicy Mazańcowickiej w zaroślach znalazł... niewybuch.

Niewybuch pochodziły najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci z Czechowic-Dziedzic zabezpieczyli miejsce znalezienia pocisku do czasu przyjazdu jednostki saperskiej z Gliwic.

Funkcjonariusze apelują, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. Niebezpiecznych materiałów nie można ani podnosić ani samemu zabezpieczać. Do zdarzenia doszło 14 grudnia.

W naszej gminie tylko w tym roku do zabezpieczania znalezionych pocisków z czasów II wojny światowej saperzy z Gliwic przyjeżdżali kilkakrotnie. Najczęściej na niewybuchy natrafiano przy okazji prac kanalizacyjnych. Dwukrotnie niewybuch odnaleziono podczas prac na polach uprawnych.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.