czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1474

Kolejny atak fałszywych wnuczków

Tylko we wtorek oszustki podające się za krewne usiłowały wyłudzić pieniądze od dwóch czechowiczanek. Nie udało im się, bo niedoszłe ofiary wykazały się rozwagą i nie zgodziły się na przekazanie pieniędzy obcym osobom.

Reklama

Sprawczyni, która zadzwoniła do 77-letniej mieszkanki Czechowic-Dziedzic podawała się za jej córkę. Twierdziła, że pilnie potrzebuje 25.000 złotych, aby oddać pieniądze pracującej w banku koleżance, u której właśnie trwa kontrola finansowa.

Prawdopodobnie ta sama oszustka skontaktowała się z 59-letnią czechowiczanką. Tym razem chciała pożyczyć 5.000 euro na zwrot zaciągniętego długu. Obie pokrzywdzone wykazały się rozwagą i nie zgodziły się na przekazanie pieniędzy.

Policja apeluje: bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni krewny i poprosi o pilną pożyczkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.