Wiadomości

  • 20 grudnia 2013
  • 24 grudnia 2013
  • wyświetleń: 14193

Plotka o nożowniku nieprawdziwa

W ostatnim czasie wśród mieszkańców Czechowic-Dziedzic krążą plotki o nożowniku, który rzekomo grasuje w tym mieście i atakuje swoje ofiary. Policyjne ustalenia nie wskazują, aby dochodziło do podobnych incydentów, a w szczególności by stał za nimi jeden sprawca.

W ostatnim okresie w Czechowicach-Dziedzicach odnotowano dwie kradzieże w placówkach handlowych. Do pierwszej z nich doszło 23 listopada około 18.00 na ul. Sobieskiego. Sprawca wtargnął do sklepu, zagroził ekspedientce niebezpiecznym przedmiotem, a następnie skradł butelkę wódki, papierosy i pieniądze.

Do kolejnego zdarzenia doszło 7 grudnia 2013r. tuż przed 19.00 na ul. Słowackiego w salonie prasowym. Napastnik grożąc niebezpiecznym narzędziem zażądał, aby sprzedawczyni wydała mu gotówkę. Nie osiągnął zamierzonego celu i uciekł. Skradł jedynie paczkę papierosów. 5 grudnia br. około 16.40 na ul. Wąskiej, sprawca grożąc właścicielce seata usiłował ją okraść.

Do podobnych zdarzeń dochodziło już wcześniej w tym mieście, tak jak i w każdym innym. Sprawców tych zdarzeń w żaden sposób policja nie łączy. Podejrzewa, że za każdym z nich stoi inny przestępca. Policjanci dysponują portretami pamięciowymi napastników i prowadzą intensywne czynności zmierzające do ich ustalenia i zatrzymania.

Jednocześnie policja apeluje, by nie powielać zasłyszanych plotek o nożowniku, które wywołują niepotrzebny strach wśród mieszkańców. Przypomina, by w rozsądny sposób dbać o własne bezpieczeństwo, nie potęgować strachu przez plotki, a wszelkie niepokojące sygnały jak najszybciej przekazywać policji pod nr 997 i 112.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.