czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 grudnia 2013
  • wyświetleń: 3768

Czad: było blisko kolejnego tragedii

Trzyosobową rodzinę, w tym czternastoletnią dziewczynę zabrał w nocy z czwartku na piątek zespół ratownictwa medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla.

Reklama

O godzinie 2.32 dyżurny Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie od dyżurnego pogotowia ratunkowego o konieczności dokonania pomiarów stężenia tlenku węgla w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Korczaka.

Po przybyciu zastępu do mieszkania dokonano pomiarów stężenia tlenku węgla. Wyniki pomiarów w poszczególnych pomieszczeniach wynosiły od 74 ppm do nawet 310 ppm w kuchni. Po 15 minutowym wietrzeniu wykonano kolejny pomiar. Poziom tlenku węgla nadal był wysoki, w kuchni dochodził nawet do 280 ppm. Dopiero po wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania w kotłowni i przewietrzeniu mieszkania wynik pomiaru wyniósł 0 ppm.

W piątek na miejscu zdarzenia będzie przeprowadzana wizja lokalna w celu określenia przyczyny. Będzie w niej uczestniczył biegły sądowy z zakresu kominiarstwa i policja.

aka / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.