Wiadomości

  • 21 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2631

Harcerze na sesji w ratuszu

Świątecznym akcentem rozpoczęła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Zanim radni pochylili się nad projektem przyszłorocznego budżetu gminy, harcerze przekazali na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Polski już po raz 23. Do Czechowic-Dziedzic przywieźli je harcerze z czechowickiego Hufca ZHP, którzy odebrali je w Zakopanem od słowackich skautów. 15 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło wędrówkę po naszej gminie. Tradycyjnie już, harcerze przynieśli je również do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Urzędu Miejskiego · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Zgonie z tradycją stawiane jest na wigilijnym stole. Światło przywożone jest co roku z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do katedry w Wiedniu.

Dzięki akcji skautów i harcerzy, przekazywane jest następnie do sąsiednich krajów. Pokonując kolejne granice, płomień z Betlejem trafia do najdalszych zakątków Europy. Akcja prowadzona jest od 1986 roku. Polscy harcerze biorą w niej udział od 1991 roku.

ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.