czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 grudnia 2013
  • 25 grudnia 2013
  • wyświetleń: 4236

Nakręcony Lotos dla Krzyśka

25 tys. zł na zakup specjalistycznej protezy otrzymał Krzysztof Wrona z Czechowic-Dziedzic. Symboliczny czek przekazał w piątek 20 grudnia, w siedzibie spółki LOTOS Terminale jej prezes Tadeusz Szkudlarski.

Część pieniędzy przeznaczonych dla Krzyśka pochodzi ze sprzedaży plastikowych nakrętek, które zbierali pracownicy Grupy LOTOS oraz mieszkańcy czechowickiej gminy i okolic.

Akcja "Nakręcony LOTOS" to pomysł, który zrodził się w głowach kilku pracowników Grupy LOTOS i szybko znalazł akceptację kierunkową w całej firmie. Idea zbierania plastikowych odpadów przez duże firmy i przeznaczanie zebranych w ten sposób środków finansowych na wybrany, szczytny cel, jest w Polsce realizowana od kilku lat. Wspólne zbieranie łączy w sobie odpowiedzialność społeczną, ekologię i dobre serce. Jego filozofia jest prosta, a jednocześnie wielka - zbieramy odpady, by pomóc innym.

W oddziałach Grupy LOTOS w Czechowicach - Dziedzicach oraz Gdańsku stanęło kilkadziesiąt specjalnie oznakowanych pojemników do których można było wrzucać plastikowe nakrętki. Wybór osoby, na którą pracownicy przez przeszło rok zbierali nakrętki nastąpił poprzez głosowanie, do którego każdy był uprawniony.

Zainteresowanie i zaangażowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Najwięcej głosów uzyskał Krzysztof Wrona z Czechowic - Dziedzic, który potrzebował środków na zakup protezy nogi, którą stracił w wyniku potrącenia przez pijanego motocyklistę.

W ciągu roku udało się zebrać ponad 4 tony nakrętek, sprzedaż których zasiliła subkonto Krzysztofa, podopiecznego Towarzystwa Charytatywnego imienia Ojca Pio w Czechowicach - Dziedzicach. Ponadto Grupa LOTOS w ramach środków przeznaczanych na darowiznę, przekazała środki na zakup specjalistycznej protezy nogi, która umożliwi Krzysztofowi powrót do normalnego życia, w tym także do aktywności fizycznej.

W spotkaniu wzięły udział placówki najbardziej zaangażowane w zbiórkę plastiku oraz organizację innych wydarzeń, które wsparły zakup protezy, której koszt wynosi około 100 000 zł, m.in. : Szkoła nr 29 z Bielsko-Biała oraz czechowickie placówki oświatowe i kulturalne: Gimnazjum nr 1, Katolickie Gimnazjum, Przedszkole Katolickie, Miejski Dom Kultury, Zespół Szkół Specjalnych oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Obecny będzie również Burmistrz Miasta Czechowice - Dziedzice Marian Błachut oraz Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio prezes Florian Grzybek.

- Podsumowanie akcji, podziękowanie najbardziej zaangażowanych instytucjom oraz osobom, w końcu spotkanie z Krzysztofem Wroną, który niebawem otrzyma nowoczesną protezę jest okazją do pokazania jak Czechowice - Dziedzice wspólnie z Grupą Kapitałową LOTOS potrafiło zjednoczyć się we wspólnym celu, jakim jest pomoc innym, do której potrzebne są nie tylko środki finansowe, ale zaangażowanie i determinacja innych osób - mówią organizatorzy piątkowego spotkania.

Krzysztof Wrona wraz z rodzicami nie krył podczas piątkowego spotkania wzruszenia. - Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie - mówił Krzysztof Wrona.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom oraz instytucjom za udział w akcji - mówił burmistrz Maran Błachut.

Akcja "Nakręcony LOTOS" trwa nadal, odruch segregacji plastikowych odpadów utrwalił się wśród pracowników całej Grupy Kapitałowej, a kolejne kilogramy nakrętek wspierają kolejną potrzebującą osobę.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.