czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2935

Wigilia dla bezdomnych i samotnych

Pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta odbyło się spotkanie wigilijne dla ponad setki osób samotnych i bezdomnych, zorganizowane przez wolontariuszy ze szkolnego koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Wigilia dla bezdomnych i samotnych
Wigilia dla bezdomnych i samotnych · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Boże Narodzenie to szczególny czas, który zazwyczaj spędzamy w gronie rodziny i najbliższych. Niektórzy jednak przy wigilijnym stole muszą zasiąść sami... By nie czuli się w tych dniach samotni, wolontariusze z koła PCK przy czechowickim ogólniaku, wraz z opiekunką, nauczycielką - Katarzyną Ożóg-Gilowską, 21 grudnia przygotowali dla nich - już po raz 11 - spotkanie wigilijne.

Na wigilijnym stole nie zabrakło barszczu z uszkami, ryb, pierogów, sałatki, świątecznych wypieków i innych przysmaków. Ich przygotowaniem zajęli się sami uczniowie z czechowickiego LO, przy wsparciu finansowym gminy Czechowice-Dziedzice i lokalnych darczyńców.

Goście wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu licealistów. Wszyscy przybyli zostali obdarowani paczkami z żywnością, zebraną przez młodzież w lokalnych sklepach, dzięki hojności czechowiczan.

W takiej chwili nie mogło zabraknąć również życzeń, łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. W spotkaniu, obok Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta uczestniczyli również: starosta bielski Andrzej Płonka, prezes oddziału rejonowego zarządu PCK w Bielsku-Białej Bogdan Ogrocki, dyrektor szkoły Jan Bieroński, a także proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli o. Janusz Śliwa.

ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.