czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 grudnia 2013
  • 28 grudnia 2013
  • wyświetleń: 4257

Modernizacja stacji w... 2018 roku

Modernizacja stacji kolejowej w Czechowicach-Dziedzicach może rozpocząć się w 2018 roku. O takiej dacie media poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Reklama

dworzec kolejowy
Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Modernizacja stacji w Czechowicach-Dziedzicach obejmować będzie: wymianę sieci trakcyjnej, torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

- Poprawi się też zakres obsługi podróżnych. Zapewnią to perony z wiatami oświetleniem oraz oznakowaniem. Dodatkowy zakres prac obejmie budowę przejść podziemnych dla pieszych, w których obsługę osób z ograniczoną możliwością poruszania umożliwią windy i pochylnie - wylicza Mirosław Siemieniec.

Jak zapewnia rzecznik prasowy spółki, prace będą poprzedzone ustaleniami na styku kolej - miasto. Pozwoli to urzędom na wcześniejsze zaplanowanie ewentualnych prac (parkingi, komunikacja), tak aby w maksymalny sposób możliwe było wykorzystanie zmodernizowanych stacji.

W styczniu 2014 roku PKP Polskie Linie Kolejowe wystąpią także z wnioskiem do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla prac modernizacyjnych na stacji kolejowej w naszym mieście.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.