Wiadomości

  • 1 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2235

ZS Silesia po powrocie z Hiszpanii

Powoli dobiega końca realizacja projektu "Grafik komputerowy - profesja z pasją" w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci w Zespole Szkół Silesia. Szkoła otrzymała dofinansowanie na organizację dwóch staży w Granadzie w Hiszpanii. Dofinansowanie uzyskano w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

uczen, liceum


liceum, uczniowie
Uczniowie ZS Silesia na praktykach w Hiszpanii


Dzięki dofinansowaniu projektu 20 uczniów ZS Silesia odbyło 3-tygodniowe praktyki zawodowe w w hiszpańskich firmach. Uczestnicy stażu nabyli umiejętności pracy z programami graficznymi w tworzeniu grafiki na potrzeby Internetu, reklamy do druku i montażu materiału firmowego. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w kursie języka hiszpańskiego, w programie kulturowym w Hiszpanii oraz odwiedzili szkoły wyższe kształcące studentów w dziedzinie grafiki komputerowej oraz profesjonalne studio grafiki 3D.

Wszyscy uczestnicy otrzymali po 3 certyfikaty potwierdzające nabycie nowych kwalifikacji, co będzie stanowiło ogromny atut przy planowaniu kariery zawodowej po ukończeniu szkoły i poszukiwaniu zatrudnienia na rynku pracy w Polsce i za granicą. Obecnie trwają prace końcowe w projekcie tj. tworzenie raportów końcowych, rozliczanie merytoryczne i finansowe projektu. Bieżące informacje dotyczące prac finalnych śledzić można na stronie internetowej Zespołu Szkół Silesia: http://www.zssilesia.edu.pl/grafikldv.

Aldona Macura / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj