Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2014
  • 19 stycznia 2014
  • wyświetleń: 3081

OPS: projekt dla dorosłych i dzieci

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza osoby chcące zmiany w swoim życiu do udziału w projekcie "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W roku 2014 projekt zaplanowano dla osób z gminy Czechowice-Dziedzice, niepracujących zawodowo. Planuje się utworzenie 2 grup: rodziców wychowujących dzieci niepełnoletnie oraz młodzieży w wieku od 18 do 30 lat.

W ramach projektu będą przeprowadzone: dla grupy rodzicielskiej: trening umiejętności rodzicielskich, trening prowadzenia gospodarstwa domowego, wsparcie asystenta rodziny, warsztaty przełamujące stereotypowe postrzeganie roli kobiety i mężczyzny w rodzinie i społeczeństwie, trening kompetencji społecznych, wsparcie psychologa.

Natomiast dla grupy młodzieżowej: trening kompetencji społecznych, trening motywacyjny z elementami autoprezentacji, zajęcia z profilaktyki zdrowia, wsparcie psychologa, warsztaty przełamujące stereotypowe postrzeganie roli kobiety i mężczyzny w rodzinie i społeczeństwie.

Dla wszystkich uczestniczek i uczestników projektu przewidziane są spotkania z doradcą zawodowym. Planuje się również zorganizowanie kursów zawodowych dla osób skierowanych przez doradcę zawodowego.

Podczas zajęć zapewniony będzie poczęstunek, a uczestniczki i uczestnicy projektu będą mogli ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu na zajęcia.

Zajęcia potrwają od marca do listopada i prowadzone będą na terenie gminy Czechowice-Dziedzice przez wyspecjalizowaną kadrę. Realizatorem projektu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Wszystkich chętnych mieszkańców i mieszkanki gminy Czechowice-Dziedzice zapraszamy do wypełnienia ankiety rekrutacyjnej w dniach od 16 do 24 stycznia w Biurze Projektu w Czechowicach-Dziedzicach przy ul.Traugutta 1 (I piętro, pokój nr 10) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 10.00 i dodatkowo w czwartki od 15.00 do 17.00.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (32) 211-45-37.

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.