czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2002
  • wyświetleń: 1349

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w naszym

Na XI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotykamy się w niedzielę 12 stycznia. W naszym mieście od kilku tygodni pracuje sztab WOŚP. W jego szeregi weszli: Grupa Ratownictwa Drogowego PCK Komenda Hufca ZHP im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Młodzieżowa Rada Miejska, OSP Czechowickie, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miejski. Pod opieką czechowickiego sztabu działa również „filia” WOŚP w Mazańcowicach oraz Bestwinie.

W tym szczególnym dniu „serce” naszej Orkiestry grać będzie na scenie ustawiona obok miejskiego lodowiska. Firmy oraz osoby, które chciałyby włączyć się w organizację XI Finału czechowicki sztab zapraszamy do współpracy. W tej sprawie kontaktować należy się z szefem sztabu Tadeuszem Sroką (tel. 215 27 06, 215 65 61). Zespoły, które są zainteresowane występem na scenie proszone są o kontakt z Jackiem Kobylińskim z MDK-u (tel. 215 32 85, 215 2707). Od 1994 roku w Czechowicach-Dziedzicach zebrano ponad 250 000 złotych. Tym razem Orkiestra zbiera na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych. Podczas XI finału zamknie się okres 10 lat (1993-2003), w którym jak powiedział nam Jurek Owsiak Orkiestra zebrała blisko 40 mln dolarów, za które zakupiła sprzęt medyczny do wszystkich polskich szpitali dziecięcych.
W naszej gminie na ulice wyjdzie ponad stu wolontariuszy. Pamiętajmy, że osoby kwestujące posiadają specjalne identyfikatory, które są potwierdzeniem ich autentyczności. To dzięki bezinteresownej pracy wielu ludzi oraz naszej hojności Orkiestra co roku gra coraz głośniej. Wolontariusze nie pukają do drzwi, nie próbują „wymuszać” wsparcie – zbierają pieniądze wyłącznie na ulicach.

Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie loterii, aukcji, zabaw i ciekawych konkursów. Kolejne spotkanie sztabu odbędzie się we wtorek 3 grudnia w biurze MOSiR-u
I nie zapomnijmy, że 12 stycznia wszyscy będziemy wysyłać „światełko do nieba”. W jednej chwili, w całym kraju w stronę nieba poślemy Dobre Anioły – światełkiem może być blask latarki, zapałki, świeczki czy pochodni. Ważne aby tego szczególnego wieczoru, w tej jednej chwili byliśmy widoczni dla tych...którzy nas potrzebują.

Bądźcie z nami !!!

Katarzyna Piela

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.