Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2014
  • wyświetleń: 2993

Poszukiwany groził ratownikom

30-latek z Dąbrowy Szlacheckiej zaatakował udzielających mu pomocy ratowników medycznych. Szarpał się z nimi, usiłował ich pobić, groził im śmiercią, wulgarnie i arogancko się do nich odnosił. Wezwani na miejsce policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali napastnika, który okazał się... poszukiwany.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Kołłątaja, gdzie przechodnie zauważyli leżącego na chodniku, młodego mężczyznę.

Świadkowie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Kiedy tylko ratownicy zbliżyli się do poszkodowanego i zaczęli mu udzielać pomocy, mężczyzna stał się wyjątkowo agresywny. Zaczął się szarpać i wyrywać, a po chwili zaatakował obsługę karetki. Usiłował pobić ratowników. Groził im, używając przy tym słów powszechnie uznawanych za obelżywe.

Wezwani na miejsce policjanci obezwładnili awanturnika. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 2 promili alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że sprawca jest poszukiwany. Nie stawił się bowiem w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym, aby odbyć zasądzoną wobec niego karę ponad roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych, ich znieważanie i kierowania wobec nich gróźb, za co może spędzić w więzieniu kolejne 3 lata. Po złożeniu wyjaśnień trafi do aresztu śledczego.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.