Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 stycznia 2014
  • 23 lutego 2014
  • wyświetleń: 3499

ZSTiL 30. w województwie śląskim

W styczniu ogłoszone zostały po raz szesnasty wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektywy". Na 30.miejscu wśród techników z naszego województwa znalazło się Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych.

ZSTiL
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych · fot. nan


Na wyniki tego rankingu czeka co roku wielu gimnazjalistów i ich rodzice, którzy korzystają z niego podejmując decyzję o wyborze nowej szkoły. Podczas jego opracowania bierze się pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego, zawodowego oraz osiągnięcia uczniów na olimpiadach przedmiotowych.

W tegorocznej rywalizacji ocenie poddano 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników, z których wyłoniono najlepszych 500 liceów ogólnokształcących i 300 techników w Polsce.

W grupie "Techników 2014" Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach sklasyfikowany został na 252. miejscu w kraju i 30. na Śląsku (odpowiednio w 2012 - 87, a w 2013 - 41 miejsce).

Oprócz rankingu ogólnego przygotowano także: "Ranking Egzaminów Zawodowych 2014 Ogółem", w którym ZSTiL zajął 103. miejsce w Polsce oraz "Ranking Egzaminów Zawodowych 2014" w poszczególnych zawodach, w którym w zawodzie technik mechatronik w bieżącym roku szkoła zajęła 8. miejsce w kraju (w ubiegłym roku 5. miejsce).

Wyniki rankingów 2014 dały szkole tytuł "Brązowej Szkoły 2014" oraz możliwość posługiwania się Znakiem Jakości Brązowej Szkoły w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2014.

- Taki wynik musi cieszyć wszystkich, którzy przyczynili się tego sukcesu. W ostatnich latach (mimo wielu trudności) szkoła prowadzi działania mające na celu systematyczną poprawę uzyskiwanych przez młodzież efektów. Oprócz bardzo dobrych wyników egzaminów, uczniowie uczestniczą także, poza olimpiadami przedmiotowymi w licznych konkursach branżowych (mechanicznych, informatycznych, gastronomicznych) oraz turniejach i zawodach sportowych zajmując czołowe lokaty - mówi Jerzy Fijoł wicedyrektor ZSTiL.

Jak dodaje, w pracy dydaktyczno-wychowawczej szkoły bardzo dużą uwagę zwraca się na współpracę z licznymi organizacjami działającymi na rzecz środowiska lokalnego. Szkoła posiada także niemieckiego partnera Berufskolleg des Rhein-Erftkreises w Bergheim z pomocą, którego organizuje wymianę młodzieży oraz umożliwia odbycie przez naszych uczniów praktyk zawodowych w Niemczech.

Dyrekcja zaprasza wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców do zwiedzania szkoły z przewodnikiem, codziennie w godzinach jej pracy (od 8.00 - 15.00).

Należy również odnotować, że w rankingu liceów czechowickie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie zajęło 98. miejsce w województwie.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.