czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 stycznia 2014
  • wyświetleń: 2943

Strażacy uratowali łabędzie

Strażacy dwukrotnie uwalniali - w ciągu ostatnich dni - przymarznięte do stawu łabędzie. Mieszkańcy zauważyli ptaki siedzące na lodzie zamarzniętego stawu przy ul. Węglowej i Nad Białką.

Ptaki, łabędzie
Strażacy uratowali łabędzie · fot. SK


Podczas pierwszego zdarzenia, 25 stycznia - jak poinformowali nas strażacy z PSP w Bielsku-Białej - zastano na stawie w odległości ok. 80 m od brzegu dwa przymarznięte łabędzie. - Z uwagi na cienką warstwę lodu jedyną drogą dotarcia do uwięzionych ptaków było dopłynięcie do nich łodzią płaskodenną dającą możliwość kruszenia kry. Po jej dotarciu na miejsce dwóch ratowników dopłynęło do łabędzi i używając bosaków uwolniło zwierzęta. Po skuciu lodu odleciały ze stawu - informują strażacy.

Następnego dnia, podczas kolejnej interwencji przy uwalnianiu łabędzia na zamarzniętym stawie, znów zadysponowano łódź płaskodenną z saniami lodowymi. - W czasie próby dotarcia okazało się, że łabędź uwolnił się własnymi siłami i odleciał. Znajdował się ok. 150 m od brzegu - informują strażacy.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.