czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 stycznia 2014
  • wyświetleń: 3293

"Enter Your Future" w GP nr 1

W styczniu Gimnazjum Publiczne Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny miało przyjemność brać udział w projekcie Enter Your Future.

Od niedzieli 13-17 stycznia Gimnazjum Publiczne Nr 1 po raz kolejny gościło wolontariuszkę, która odwiedziła szkołę w ramach projektu "Enter Your Future". To już kolejna edycja programu, w której gimnazjum brało udział. W poprzedniej do szkoły przyjechała praktykantka z Korei Południowej. W tym roku odwiedziła nas Chinka Xuan Zhang (Melody).

"Enter Your Future" w GP 1 - 01.2014 · fot. Agnieszka Świergosz


Ideą projektu Enter Your Future jest szerzenie wiedzy na temat innych krajów, tolerancji, zrozumienia międzykulturowego oraz aktywny rozwój umiejętności językowych wśród młodzieży, w połączeniu z rozrywką i aktywnymi formami zajęć. Chinka Melody, która od czterech lat mieszka i studiuje w australijskim mieście Melbourne, przez cały tydzień prowadziła bardzo ciekawe warsztaty kulturowe dla naszej młodzieży. Uczniowie poprzez takie spotkania mogli lepiej poznać problemy społeczne oraz życie codzienne w Chinach i Australii.

Dzięki projektowi gimnazjaliści z zapałem uczyli się najważniejszych zwrotów w języku chińskim: dziękuję, kocham Cię, dzień dobry. Poza tym praktykantka pokazała uczniom, jak używać pałeczek. Okazało się, że jedzenie nimi to nie taka prosta sprawa. Przekonali się o tym Ci, którzy wzięli udział w konkursie przenoszenia małych koralików z jednego pudełeczka do drugiego - oczywiście za pomocą pałeczek. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami z Australii. Nie zabrakło także zajęć muzyczno-sportowych - gimnazjaliści tańczyli tradycyjny chiński taniec oraz poznali podstawy Taiji. Ponadto kosztowali przysmaku z Australii oraz dowiedzieli się, jakich najgroźniejszych zwierząt unikać podczas wizyty w Australii.

Przede wszystkim jednak, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję potrenować język angielski w praktyce. Wspólna zabawa, rozmowy, wymiana poglądów z Melody były wspaniałą okazją do poszerzenia horyzontów, otwarcia się na świat oraz pogłębienia wiedzy naszej młodzieży. Z niecierpliwością czekamy na kolejnych praktykantów - już po feriach Gimnazjum Nr 1 odwiedzi Marco z Brazylii oraz Allen z Australii.

Agnieszka Świergosz, źródło: Gimnazjum nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.