Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 stycznia 2014
  • wyświetleń: 5078

Telefon uratował życie 59-latka

Wystarczył jeden telefon od zaniepokojonej kobiety, aby policjanci z Czechowic-Dziedzic uratowali mieszkańca tego miasta przed zamarznięciem. 59-letni czechowiczanin trafił do szpitala. Jego życiu nic już nie zagraża.

Barmanka jednego z czechowickich lokali skontaktowała się z oficerem dyżurnym informując, że od kilku dni nie widziała mężczyzny, który był stałym klientem baru. Jej obawy o zdrowie klienta były tym bardziej uzasadnione, że przed kilkoma dniami mężczyzna przewrócił się, doznając urazu głowy.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol. Nikt nie reagował na pukanie do drzwi mieszkania, w którym szyby były zamarznięte i brak było oznak, że jest ono w ogóle ogrzewane. Po sprawdzeniu u znajomych, najbliższej rodziny okazało się, że poszkodowany nie był przez nich widziany od dobrych kilku dni. Mężczyzna nie trafił też do żadnej z miejscowych placówek medycznych.

Policjanci wspólnie ze strażakami zdecydowali się wejść do mieszkania mężczyzny. Okazało się, że leżał nieprzytomny na łóżku, był skrajnie wyczerpany i wyziębiony. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło poszkodowanemu pomocy.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dzięki zgłoszeniu kobiety, która zaniepokoiła się o los mężczyzny oraz szybkiej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.