czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lutego 2014
  • wyświetleń: 1586

Centrum Dogoterapii ma już rok

W styczniu minął rok odkąd Psia Edukacja otworzyła w Czechowicach-Dziedzicach Polskie Centrum Dogoterapii. Przez cały rok w placówce odbywały się bezpłatne programy edukacyjne z udziałem psów, nad którymi patronat objęło Kuratorium Oświaty w Katowicach. Psy również bawiły i uczyły dzieci oraz dorosłych podczas akcji edukacyjnych na terenie całego kraju.

Celem działań Polskiego Centrum Dogoterapii jest szeroko rozumiana "Psia Edukacja", czyli uzmysławianie co tak naprawdę znaczy mieć psa, jak odnaleźć w nim przyjaciela i nauczyciela a wreszcie jak być jego mądrym przewodnikiem.

Dogoterapia to metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę, prowadzona przez wykwalifikowanego dogoterapeutę, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies. Dogoterapia wspomaga rozwój osobowości, edukuje
i rehabilituje.

Zajęcia z udziałem psa to coś nowego i ekscytującego dla dzieci. Takie spotkania pozostają na długo w pamięci. Dzięki obecności psa i na jego przykładzie łatwiej jest przyswajać nową wiedzę. Dzieci podczas zajęć zdobywają umiejętności dzięki którym kontakt z pupilem staje się bezpieczny i komfortowy dla obu stron, a jednocześnie pozwala na zaistnienie prawdziwej nici przyjaźni, która daje szansę na rozwijanie własnej osobowości.

Polskie Centrum Dogoterapii opracowało programy edukacyjne mające na celu przybliżenie, oswojenie, uwrażliwienie na potrzeby innych i wyrobienie nawyku systematyczności w opiece nad zwierzęciem poprzez uświadomienie wszelkich jego potrzeb. Tematyka programów to: "Bezpieczny pies - Bezpieczne dziecko" oraz "Pies domownik - Pies przyjaciel".

Programy skierowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Polskie Centrum Dogoterapii poprzez organizowane zajęcia dociera do ok. 2000 dzieci miesięcznie.

Do grudnia w zajęciach wzięło udział ponad 14.000 dzieci. Zajęcia organizowane w siedzibie Centrum dzięki sponsorom odbywają się bezpłatnie. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęło Kuratorium Oświaty w Katowicach.

adv / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.