Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 2 lutego 2014
  • wyświetleń: 3182

Działki czekają na inwestorów

W Czechowicach-Dziedzicach obowiązuje system atrakcyjnych ulg podatkowych dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się zainwestować na terenie gminy. W naszym mieście znajduje się kilka terenów, które czekają na potencjalnych kupców.

Przy ulicy Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach zlokalizowana jest nieruchomość, należąca do gminy. Działka o numerze 2078/76 i powierzchni 0,8277 ha, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Drogi Krajowej nr 1. W bliskim sąsiedztwie tej działki znajduje się Urząd Celny. W wydanych dla tej działki warunkach zabudowy określono, że może tam być prowadzona działalność zarówno handlowo-usługowa, jak i magazynowa.

Gmina Czechowice-Dziedzice gotowa jest także sprzedać działkę oznaczoną numerem 2078/92, zlokalizowaną przy ulicy Zamkowej, o powierzchni 1,6557 ha. Dla działki wydane zostały warunki zabudowy, przewidujące powstanie tam 6 budynków mieszkalnych, wielorodzinnych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Nieruchomość przy ulicy Zamkowej znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie odrestaurowanego niedawno Pałacu Kotulińskich. Cena wywoławcza nieruchomości to 1,3 miliona złotych.

Również przy ulicy Wapienickiej, na terenie sołectwa Ligota znajduje się działka przeznaczona na sprzedaż. Oznaczona jest numerem 41/15, a jej powierzchnia wynosi 0,6914 ha. Do niedawna funkcjonowało tam boisko sportowe. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam zabudowę mieszkaniowo-usługową. Działka znajduje się w centrum Ligoty. W bieżącym roku powstanie w tym rejonie rondo, które usprawni komunikację z Bielskiem-Białą, Jasienicą i Bronowem.

BM / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.